Deutsche Sprachlehre für Musiker und Musikologen

Avtor: Vanda Vremšak - Richter

Učbenik je namenjen študentkam in študentom dodiplomskega študija na Oddelku za muzikologijo FF in na Oddelku za petje AG. Zasnovan je za 120 pedagoških ur in ne predpostavlja predznanja nemškega jezika. Vsebuje tudi več daljših besedil s področja glasbe, ki so prvenstveno namenjena bralnemu razumevanju. Vanda Vremšak-Richter je univerzitetna lektorica za nemški jezik na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF UL. Deluje na področju modernega nemškega jezika in nemškega glasoslovja. Na FF poučuje tudi na Oddelku za muzikologijo in je zunanja sodelavka na Oddelku za petje na Akademiji za glasbo UL. V njeni bibliografiji je poleg strokovnih del preko petdeset objavljenih prevodov iz/v nemški jezik, pretežno s področja filozofije, muzikologije in umetnostne zgodovine. V slovenščino je prevedla tudi pet gledaliških del.

Leto izida: 2017

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-959-9

Zbirka: Učbeniki