"Und die Brücke hat gezogen, die vom Ost zum West sich schwingt":

Urednik:
Petra Kramberger, Irena Samide, Tanja Žigon

Pričujoča znanstvena monografija prinaša 27 prispevkov in že na prvi pogled razkriva široko polje raziskovalnih zanimanj jubilantke. Citat so si urednice izposodile pri Antonu Aleksandru grofu Auerspergu, torej Anastaziju Grünu (1806–1876), katerega življenje in delo je v svojih prispevkih nekajkrat podrobno osvetlila tudi Mira Miladinović Zalaznik. V Grünovem citatu se zrcali pomen povezovanja, torej mostu, ki povezuje vzhod in zahod, sever in jug. Mostovi pa so seveda vedno tudi prostor srečevanj, izmenjave mnenj in vplivov, predvsem pa omogočajo, da se rojevajo nove ideje, misli, pogledi. V monografiji se tako zrcalijo različni literarnozgodovinski vidiki, kulturnozgodovinske in kulturološke razsežnosti povezav med nemškim in slovanskim svetom ter sovplivanja na književnem, jezikovnem in kulturnem področju, katerih tančice je s svojimi raziskavami prodorno odkrivala in jih še odkriva jubilantka.

Leto izida: 2017

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-928-5

Zbirka: Slovenske germanistične študije