Dogodki Kariernih centrov Univerze v Ljubljani

Vabljeni na dogodke, ki jih oktobra in novembra pripravljajo Karierni centri Univerze v Ljubljani.

- Izzivi v tujini

Sreda, 12. 10. 2022, ob 14.00, na Fakulteti za družbene vede UL

Vas zanima študijska izmenjava ali praksa v tujini? Udeležite se predstavitev, na katerih boste izvedeli informacije o vrstah mobilnosti, možnostih štipendiranja in priložnostih za delovne izkušnje v tujini. Slišali boste tudi izkušnje študentov.

Prijavite se prek POPR-a>>

- Komunikacijske veščine za vsak žep

Torek, 18. 10. 2022, ob 13.30, na Fakulteti za elektrotehniko UL

Vas zanima moč komunikacije? Na delavnici boste spoznali najbolj uporabna komunikacijska orodja za vsako situacijo. Naučili se boste, kako graditi dolgotrajne odnose, kot tudi kako se pogovarjati s profesorji, sovrstniki ali popolnimi neznanci.

- Kako najti zaposlitev?

Četrtek, 20. 10. 2022, ob 14.00, na Zoomu

Se lotevate iskanja zaposlitve? Na webinarju boste spoznali odkriti in skriti trg dela, priložnosti v tuji in možnost samozaposlitve. Izvedeli boste, kako si postaviti SMART cilje in kako se mrežiti z delodajalci.

Prijavite se prek POPR-a>>

- Kako tremo preoblikovati v zanos

Sreda, 12. 10. 2022, ob 14.00, na Akademiji za glasbo UL

Vam je nelagodno, ko morate javno nastopati? Na delavnici boste spoznali strategije obvladovanja treme. Preizkusili boste konkretne tehnike, s katerimi se boste naučili vznemirjenje pred nastopom spremeniti v zanos.

- Excel napredni tečaj

Ponedeljek, 24. 10., sreda, 26. 10., in četrtek, 27. 10. 2022, ob 15.00, na Fakulteti za upravo UL

Želite obvladati Excel? Na delavnici boste med drugim spoznali, kako razvrščati podatke po kriterijih in kako uporabiti vrtilne tabele in grafe. Naučili se boste uporabe orodji Power Query, Power Pivot in 3D Maps.

Prijavite se prek POPR-a>>

- Mentalni stres in škodljivi vzorci vedenja ter kako si pomagati

Sreda, 26. 10. 2022, ob 14.00, prek spleta

Se soočate s stresom? Udeležite se spletne delavnice psihoterapevtke Tine Bončina, dr. med. Spoznali boste posledice kroničnega stresa in izvedeli, kakšne so praktične rešitve spopadanja s stresom.

- Razgovor od A do Ž

Četrtek, 3. 11. 2022, ob 14.00, na Fakulteti za strojništvo UL

Se pripravljate na razgovor? Seznanili se boste z različnimi vrstami razgovorov in najpogostejšimi vprašanji, ki jih postavljajo delodajalci. Izvedeli boste, kako narediti dober prvi vtis in kako pomembna je pri tem obleka.

- 30-urni tečaj španščine

Začetek: ponedeljek, 7. 11. 2022, ob 14.00, prek spleta

Bi radi znali špansko? Udeležite se začetnega tečaja španščine, na katerem se boste naučili osnov komunikacije v španščini. Izvedeli boste, kako opisati kraj, videz, značaj ali kako se znajti v trgovini.

- Linkedin – moj online CV

Četrtek, 8. 11. 2022, ob 10.15, na Fakulteti za družbene vede UL

Ne veste, kaj početi s svojim Linkedin profilom? Udeležite se delavnice, na kateri boste spoznali, kako si lahko z Linkedinom gradite osebno blagovno znamko in kako ga lahko uporabite kot svoj spletni CV za profesionalno prisotnost.

- 30-urni osvežitveni tečaj italijanščine

Začetek: četrtek, 10. 11. 2022, ob 14.00, prek spleta

Nočete pozabiti italijanščine? Na osvežitvenem tečaju boste ponovili stavčne strukture, obnovili znanje pisanja besedil in vadili pogovarjanje o aktualnih temah.

- Motivacija in uspešno učenje

Sreda, 16. 11. 2022, ob 15.30, na Filozofski fakulteti UL

Nimate motivacije za učenje? Na delavnici boste spoznali učne strategije za aktivno učenje. Naučili se boste tudi, kako vzdrževati motivacijo in obvladati stres pri učenju.