Novinarska konferenca: Razvrednotenje svetovalnega dela v vzgoji in izobraževanju - predlog vlade o novem plačnem vrednotenju svetovalnih delavcev v VIZ

Dosegla nas je informacija, da je v predlogu vlade o novih izhodiščnih razredih v šolstvu delo svetovalnega delavca v šolah in vrtcih močno degradirano v primerjavi z delom učitelja in vzgojitelja. V strokovnih krogih prevladuje precejšen konsenz, da je vire svetovalnih služb v šolah in vrtcih nujno potrebno okrepiti (tako z vidika spreminjanja normativov kot kvalitativno: z jasnimi robnimi pogoji dela in sistemsko podporo delovanju svetovalne službe na način, ki bo omogočal sistematično razvojno-preventivno delovanje), pri čemer je trenutni predlog izhodiščnih plačnih razredov poguben. Svetovalna služba je v vzgojno-izobraževalnih ustanovah ključni promotor varnega in spodbudnega učnega okolja in predlog, ki resno ogroža kakovost dela v svetovalnih službah, močno ogroža tudi kakovost vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcih in šolah.

O problematiki bomo spregovorili na novinarski konferenci, ki bo 21. 6. 2023 ob 11.00 uri v prostorih Modre sobe Filozofske fakultete.

Govorniki na konferenci bodo:

• Branimir Štrukelj, glavni tajnik SVIZ,
  • prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, dekanja Filozofske fakultete,
  • prof. dr. Janez Vogrinc, dekan Pedagoške fakultete UL,
  • Gregor Pečan, predsednik Zveze ravnateljev in pomočnikov ravnateljev,
  • doc. dr. Danijela Makovec Radovan, predsednica Zveze društev pedagoških delavcev Slovenije,
  • izr. prof. dr. Klara Skubic Ermenc, predstojnica Oddelka za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta UL,
  • prof. dr. Eva Boštjančič, predstojnica Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete UL,
  • prof. dr. Jasna Mažgon, predsednica Slovenskega društva pedagogov,
  • asist. mag. Maruška Željeznov Seničar, predsednica Društva šolskih svetovalnih delavcev Slovenije.

Dogodek, ki ga organizirata Filozofska fakulteta in Slovensko društvo pedagogov, bo povezovala prof. dr. Jasna Mažgon, predsednica Slovenskega društva pedagogov.

Vabljeni!