Odprtje razstave Kaje Podgoršek: GNOJ JE GNOJ, ZLATO JE ZLATO

Lepo vabljeni na odprtje razstave Kaje Podgoršek z naslovom GNOJ JE GNOJ, ZLATO JE ZLATO, ki bo v sredo, 31. 7. 2024, ob 19. uri v Galeriji Peti štuk na Filozofski fakulteti.

Na prihajajoči razstavi mlada umetnica svojo pozornost namenja procesu, zbiranju segmentov vsakdana in posameznih delov, ki se nezavedno bolj in bolj kopičijo. Ukvarja se z vprašanjem, od kod so prišli, zakaj so sploh prisotni, kaj je tisto, kar jih drži skupaj in ali jih sploh drži. Zanjo gre za sestavo delov, ki so se znašli v skupnosti, za kaos, razdrtje in konstanten poskus delovanja in razpadanja, za za vse, kar je v stanju postajanja in preoblikovanja.

Kaja Podgoršek (2001) trenutno končuje 3. letnik dodiplomskega študija na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, smer Slikarstvo. Skupinsko je prvič razstavljala v galeriji Media Nox z razstavo Vabljeni mladi – Oblike stvarjenja 2024 (Maribor). Ukvarja se s slikarstvom in prostorsko intervencijo, posredno tudi s kiparstvom.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor