Pogovora: Dve knjigi – dve književnosti

Knjiga Drobci iz romunske književnosti združuje kratke zgodbe in odlomke obširnejših del sodobnih romunskih pisateljev, ki so jih v slovenščino prevedli študenti in študentke romunščine na Filozofski fakulteti: Klara Rus, Lara Potočnik, Marjeta Prelesnik Drozg, Meta Kompara, Klara Katarina Rupert in Denis Hačin. Knjiga je izšla s finančno podporo Študentskega sveta Filozofske fakultete in Veleposlaništva Romunije v Ljubljani.

Katarina Marinčič se bo s študenti prevajalci pogovarjala o njihovih prevodih, v ponedeljek, 29. marca 2021, od 18.00 do 19.00 ure na Zoomu.

Roman Katarine Marinčič Po njihovih besedah je letos izšel v romunskem prevodu, După spusele lor, Paule Braga Šimenc. O knjigi se bo s pisateljico in prevajalko pogovarjal Ignac Fock, v ponedeljek, 29. marca 2021, od 19.00 do 19.30 ure na Zoomu.

Vabljeni!