Predavanje o Nebi Rubin in fotografska razstava Tu ostanemo

Sociolog Salim Tamari bo v predavanju predstavil Nebi Rubin, ki je bil do leta 1948 osrednje versko slavje obalne Palestine in Sirije ter eden osrednjih mavasimov (»obdobij«) ljudskega romanja v Palestino. Z ustanovitvijo države Izrael je bila vas Rubin porušena in izbrisana z zemljevida.

Razstava v avli Filozofske fakultete Tu ostanemo prek fotografij, ki prikazujejo življenje v Palestini pred nakbo (ki v arabskem jeziku pomeni »katastrofo«) leta 1948 in po njej, odpira prostor za palestinsko zgodbo ter prikazuje spremembe, ki so se v tem času zgodile Palestincem. Razstavo je v okviru Kulturne ambasade Palestine 2012 pripravilo Gibanje za pravice Palestincev, njeno postavitev in predavanje pripravljajo v sodelovanju s Filozofsko fakulteto UL.

Predavanje bo v torek, 14. maja 2024, ob 18. uri v predavalnici 15 in je del serije dogodkov Svobodna Palestina, ki bodo potekali v Ljubljani od 13. do 18. maja.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor