Dnevi enakosti spolov na FF: Pogovor o prvem podiplomskem študijskem programu Ženske študije in feministična teorija

V sredo, 24. marca 2021, ob 17.00 uri bo v okviru Dnevu enakosti spolov potekal pogovor o prvem podiplomskem interdisciplinarnem programu Ženske študije in feministična teorija. Gostje –ustanoviteljice programa zasl. prof. dr. Neva Šlibarprof. dr. Eva D. Bahovec in prof. dr. Milica Antić Gaber – bodo v diskusiji, ki jo bo vodila izr. prof. dr. Irena Samide, osvetlile pionirske korake v 90. letih, razkrile pomisleke, ki so se porajali ob nastajanju študijskega programa, se spomnile prvih magistrandk in doktorandk in pojasnile, kaj so bila glavna vodila pri njihovem delu. Obenem bodo prevprašale stanje ženskih študij danes in se ozrle naprej. Bo prihodnost res feministična? Vabljeni na Zoom!

Dogodek lahko spremljate tudi v neposrednem prenosu prek Facebook strani Filozofske fakultete (povezava na Facebook dogodek).

23. 04. 2021

Priznanji Izidorja Cankarja v letu 2021

Zasl. prof. dr. Nataša Golob (foto: BoBo, www.rtvslo.si)
23. 04. 2021