Doc. dr. Nada Marija Grošelj prejela nagrado Vasje Cerarja 2023

Doc. dr. Nada Marija Grošelj je prejemnica nagrade Vasje Cerarja 2023 za najboljši prevod mladinske književnosti. (foto: osebni arhiv)

Letošnja prejemnica nagrade Vasje Cerarja za najboljši prevod mladinske književnosti, ki jo podeljuje Društvo slovenskih književnih prevajalcev (DSKP), je doc. dr. Nada Marija Grošelj, samostojna prevajalka in zunanja sodelavka Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo na Filozofski fakulteti.

Nagrado je prejela za izjemen prevod dela November v Mumindolu (Mladinska knjiga, 2019) avtorice Tove Jansson.

Utemeljitev nagrade je objavljena na spletni povezavi DSKP.

Iskrene čestitke!

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu