Gledališka skupina Les Théâtreux na delavnici s francoskim profesionalnim igralcem Julienom Colombetom

7. in 8. aprila se je francoska univerzitetna gledališka skupina Les Théâtreux Filozofske fakultete udeležila delavnice s francoskim profesionalnim igralcem Julienom Colombetom, ki živi in ustvarja na Dunaju v Avstriji. Igralci in igralke so delali na gibu in odrski prezenci v pripravah na predstavo, ki jo bodo izvedli petek, 5. maja v okviru Leta jezikov.

Delavnico sta podprla Oddelek za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete in Francoski inštitut v Sloveniji. Organizirala jo je lekt. Anne-Cécile Lamy-Joswiak.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar