Obisk francoskega pisatelja Davida Diopa

David Diop v družbi izr. prof. dr. Florence Gacoin-Marks

V petek, 21. 4. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskal francoski pisatelj in bookerjev nagrajenec David Diop, avtor romana Več kot brat (Frère d’âme), ki so mu slovenski študentje in študentke leta 2019 dodelili Goncourtovo nagrado Slovenije. Ob tej priložnosti se je izr. prof. dr. Florence Gacoin-Marks z avtorjem pogovarjala o položaju francoske in frankofonskih književnosti in o njegovem romanu v okviru sodobnega romanopisja.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar