Prof. dr. Božidar Jezernik prejel nagrado Inštituta za slovansko filologijo v Krakovu

Nagrada, ki jo je prejel prof. dr. Božidar Jezernik.

Konec novembra je prof. dr. Božidar Jezernik z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete prejel nagrado dr. Jerzyja Skowroneka, ki jo podeljuje Inštitut za slovansko filologijo v Krakovu. Nagrado je prejel za knjigo Jugosławia, kraina marzeń (izdala Universitas, Kraków), ki je poljski prevod knjige Jugoslavija, zemlja snova (Biblioteka XX vek, Beograd, 2018).

Profesor dr. Jerzy Skowronek je bil od 1984 profesor na Univerzi v Varšavi, od 1991 pa direktor Inštituta za humanistiko na Vojni tehnični univerzi. V letih 1985–1987 je bil prorektor Univerze v Varšavi, od začetka 1993 pa glavni direktor Državnega arhiva v Varšavi. Raziskoval je predvsem zgodovino Poljske in balkanskih držav ter mednarodne odnose v 18. in 19. stol.

Po njegovi smrti je bila leta 1996 ustanovljena knjižna nagrada, imenovana po njem (nagroda im. prof. Jerzego Skowronka), ki jo podeljujejo vsako leto za knjige s področja zgodovine in arhivistike, objavljene v tekočem letu. Nagrado podeljujejo na Sejmu zgodovinskih knjig v Varšavi.

Iskrene čestitke!

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu