Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo (EARL) je postalo del Mreže infrastrukturnih centrov UL

Senat Univerze v Ljubljani je na svoji redni seji 15. decembra 2020 soglasno sprejel sklep, da se Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo (EARL) uvrsti v Mrežo infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani. EARL, katerega soustanoviteljici sta Filozofska fakulteta in Fakulteta za družbene vede, s tem prevzema novo vlogo pri uveljavljanju Univerze kot središča za proučevanje in povezovanje z vzhodnoazijsko regijo. Veseli smo, da je prispevek EARL-a prepoznan na tak način, in mu želimo veliko uspeha pri nadaljnjem delu.

27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)
20. 03. 2024

Predavanje švedske veleposlanice in otvoritev razstave Švedski glasbeni trenutki

veleposlanica Švedske v Sloveniji Nj. Eks. Diana Madunic se je srečala z dekanjo fakultete prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar.