Simpozij v spomin Silvina Košaka: Študij starih jezikov in kultur v digitalni dobi

V sklopu simpozija je bila na ogled tudi razstava Slovenski hetitologi.

Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete je v počastitev življenja in dela svojega nekdanjega sodelavca Silvina Košaka priredil simpozij z naslovom Študij starih jezikov in kultur v digitalni dobi.

Z referati so sodelovali znanstveniki, ki bodisi sami uvajajo računalniške metode v študij starih jezikov in kultur ali pa razmišljajo o izzivih in priložnostih za študij in raziskovanje le-teh v digitalni dobi (Gerfrid G.W. Müller (Universität Würzburg), Shai Gordin (Ariel University, Open University of Israel), Enrique Jiménez (Ludwig-Maximilians-Universität München), Preeti Shukla (Central Sanskrit University Delhi), Amba Kulkarni (University of Hyderabad), and Devanand Shukla (Central Sanskrit University Delhi), Adam Anderson (UC Berkeley) ter Matej Hriberšek (Univerza v Ljubljani). Življenje in delo Silvina Košaka sta predstavila Metka Furlan in Luka Brenko (Univerza v Ljubljani). Po Zoomu ali v živo v Modri sobi Filozofske fakultete so se ga udeležili strokovnjaki s treh celin (Evrope, Azije in ZDA) oziroma devetih držav (Slovenija, Avstrija, Nemčija, Italija, Rusija, Izrael, ZDA, Kitajska in Indija). Dogodek je organizirala Marina Zorman, udeležil pa se ga je tudi slavljenčev sin gospod Anton Li Koschak.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik