ŠOFF fakultetni projekt: »Končajmo menstrualno revščino«

Študentska organizacij Filozofske fakultete (ŠOFF) je v novo leto vstopila s fakultetnim projektom »Končajmo menstrualno revščino«, v okviru katerega so po toaletnih prostorih fakultete namestili škatlice z menstrualnimi pripomočki, nad njimi pa obesili krajše obvestilo o projektu. S slednjim želijo odpreti omenjeno problematiko in v praksi preizkusiti eno od morebitnih rešitev: izvesti že dlje časa živečo idejo o dostopnih menstrualnih higienskih pripomočkih v javnih izobraževalnih ustanovah.

V Upravnem odboru ŠOFF si želijo, da bi tudi predstavniki višjih državnih organov začeli aktivno obravnavati to problematiko ter z medsebojnim dialogom poskušali najti dolgoročno vzdržno rešitev, ki bi bila ugodna tako za osebe z menstruacijo kot tudi za javne institucije, ki bi omenjene proizvode zagotavljale. Hvaležni bi bili, če izpolnite kratko anketo, da lažje in bolj korektno poročajo o razširjenosti problematike na fakulteti, ugotovijo smiselnost uvedbe brezplačnih menstrualnih pripomočkov ter bolj korektno poročajo o izvedenem projektu.

20. 02. 2024

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s srečanja s študentkami in študenti na izmenjavi
19. 02. 2024

Informativni dnevi na Filozofski fakulteti

Predstavitev študija psihologije
16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.