Srečanje s predstavniki ukrajinskega Državnega komisariata za varstvo jezika in Veleposlaništva Ukrajine

Utrinek s srečanja

12. 10. 2023 so Filozofsko fakulteto obiskali ukrajinski državni komisar za varstvo jezika dr. Taras Kremin, njegov sodelavec g. Levčuk Sergij Andrijovič in prva sekretarka Veleposlaništva Ukrajine v Ljubljani ga. Natalia Markevič Pritsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar, prodekanom za dodiplomski in magistrski študij in informacijski sistem prof. dr. Matejem Hriberškom in predstavniki Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete so se pogovarjali o prizadevanjih za uvedbo lektorata ukrajinščine na naši fakulteti in predstavili delovanje komisariata.

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu