Toporišičevo priznanje za dr. Zvonka Kovača

Dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar in dr. Zvonko Kovač

3. 7. 2023 zvečer so na sprejemu ob začetku 59. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture drugič podelili Toporišičevo priznanje Oddelka za slovenistiko s Centrom za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete. Priznanje je letos prejel dr. Zvonko Kovač, upokojeni profesor na Filozofski fakulteti Univerze v Zagrebu, za izjemne raziskovalne in pedagoške dosežke na vseh stopnjah izobraževanja ter izkazano večdesetletno sodelovanje in krepitev sodelovanja med ustanovami oziroma posamezniki na področju slovenistike.

Iskrene čestitke!

Priznanja, poimenovana po akademiku prof. dr. Jožetu Toporišiču, plodnem raziskovalcu slovenistike, univerzitetnem učitelju na oddelku za slovenistiko in ustanovitelju Katedre za slovenski knjižni jezik in stilistiko na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je poučeval od leta 1965 do leta 1996, ter dolgoletnemu predsedniku programa slovenistik na tujih univerzah, podeljujejo za izjemne dosežke na področju slovenistike.

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu