Oddelek za umetnostno zgodovino

Filmska šola Mladih zmajev 2024/2025

Ste kdaj sanjali o tem, da bi vaše ime sijalo na koncu filma?

Zdaj imate priložnost, da se vaša kreativnost izrazi v novem dokumentarnem projektu, ki ga pripravljamo v okviru Filmske šole!

Pridružite se nam na Filmski šoli in odkrijte, kako ustvariti dokumentarni film od začetka do konca! Naše delavnice so zasnovane za mlade, ki želijo pridobiti dragocene izkušnje in veščine v filmskem ustvarjanju.

Filmska šola v tej sezoni ponuja edinstveno priložnost za mlade, da sodelujejo pri ustvarjanju kratkega dokumentarnega filma o nastajanju novega Centra mladih Ljubljana. Mladi Film bo premierno predvajan na otvoritvi centra, upamo pa, da bo potoval tudi po drugih slovenskih kinodvoranah in festivalih.

Mentorska ekipa:

• Andraž Žigart (DOP, scenarist)
  • Oskar Šubic (filmski režiser, scenarist)
  • Lara Bogataj (producentka in novinarka)

Delavnice vam prinašajo:

• Teoretične in praktične delavnice z izjemno mentorsko ekipo
  • Obiske zanimivih prostorov na področju filma in televizije
  • Izkušnje iz prakse s strani pomembnih gostujočih predavateljev

ČASOVNICA*:

1. blok delavnic

• sklop: 11. 10. (pet), 12. 10. (sob), 13. 10. (ned)
  • sklop: 18. 10 (pet), 19. 10. (sob), 20. 10. (ned)

2. blok delavnic

• sklop: 15. 11. (pet), 16. 11. (sob), 17. 11. (ned)
  • sklop: 22. 11. (pet), 23. 11. (sob), 26. 11. (ned)

3. blok delavnic

• sklop: 10. 1. (pet), 11. 1. (sob), 12. 1. (ned)
  • sklop: 17. 1. (pet), 18. 1. (sob), 19. 1. (ned)

* Termini se lahko v dogovori z udeleženci tudi prilagodijo.

Ne zamudite te izjemne priložnosti, da postanete del filmskega sveta in prispevate k ustvarjanju dokumentarca! Pridružite se nam in postanite del te neverjetne zgodbe!

Prijavite se TUKAJ!

Za več informacij nas kontaktirajte na filmska.sola@mladizmaji.si

Se vidimo na Filmski šoli!

Vstopite v svet filmskega ustvarjanja z našimi delavnicami!

Pridružite se nam na Filmski šoli in odkrijte, kako ustvariti dokumentarni film od začetka do konca. Naše delavnice so zasnovane za mlade, ki želijo pridobiti dragocene izkušnje in veščine v filmskem ustvarjanju.

Vsebina delavnic:

• Učenje osnov snemanja in intervjujev: Spoznajte različne tipe intervjujev, snemalne tehnike in kako pripraviti kakovostne posnetke.
  • Raziskovanje in snemanje: Raziskujte zanimive lokacije, izberite in snemajte pomembne vsebine ter pridobite praktične izkušnje v terenskem delu.
  • Napredne tehnike in montaža: Spoznajte različne filmske tehnike in se naučite osnov montaže, barvne korekcije in dodajanja zvoka v film.
  • Sodelovanje s strokovnjaki: Delo z izkušenimi mentorji in gostujočimi strokovnjaki, ki vas bodo z veseljem usmerjali med programom.

Letos ponujamo še več!

• Pridobite dragocena znanja o vseh fazah filmskega ustvarjanja.
  • Postanite del realnega projekta in prispevajte k dokumentarnemu filmu o grajenju Centra mladih Ljubljana.
  • Začutite ponos, ko se vaše ime izpiše v odjavni špici na predvajanju filma pred občinstvom.

Ne zamudite te priložnosti za učenje in ustvarjanja v svetu filma!

Sprememba GU Kornelija Ajlec

Oddelek za azijske študije

Sprememba GU Nina Golob

Oddelek za umetnostno zgodovino