Vabilo na cepilni dan proti humanim papiloma virusom (HPV) – sreda, 4.10.2023

V Zdravstvenem domu za študente Univerze v Ljubljani smo v zadnjih petih študijskih letih organizirali cepilne dneve, kjer smo proti HPV cepili študentke zamudnice ter študente obeh spolov, ki niso zamudniki (torej samoplačniško). S cepilnimi dnevi se povečuje dostopnost cepljenja proti HPV.

Tudi v študijskem letu 2023/2024 nadaljujemo s cepilnim programom z namenom, da bi dosegli čim višjo precepljenost študentk in študentov.

Vabimo vas, da se 4. oktobra 2023
v čim večjem številu udeležite cepilnega dne!

Cepljenje bo potekalo od 7.00 do 19.00 ure. Cepljenje je brezplačno za študentke zamudnice (rojene leta 1998 ali kasneje, ki do sedaj še niso bile cepljene). Za vse ostale je cepljenje samoplačniško. Potrebni so 3 odmerki, cena posameznega odmerka 9-valentnega cepiva Gardasil je 70 EUR.

Obvezno je predhodno naročanje (od torka, 19. septembra do srede, 4. oktobra 2023), ki je na voljo na naslednji povezavi:
cepljenje proti okužbi HPV.

Vabimo vas, da si o HPV okužbi preberete v kratkem prispevku
Nekaj o HPV.

V kolikor imate še kakšno vprašanje glede cepljenja nam lahko pišete na
cepljenje@zdstudenti.si.

Zaradi varnega izvajanja cepljenja prosim upoštevajte naslednja navodila:
– Na cepljenje pridite točno ob dogovorjeni uri.
– Cepljenja se udeležite le, če nimate prehladnih znakov oziroma niste bili v stiku z ljudmi, ki so imeli potrjeno COVID bolezen.
– S seboj prinesite zdravstveno kartico in cepilno knjižico.
– Samoplačnike prosimo, naj poravnajo račun z bančno kartico, da se izognemo rokovanju z gotovino. Cena samoplačniškega cepljenja je 70 eur na odmerek.
– V primeru, da zbolite ali se ne morete udeležiti cepljenja, prosimo, da se od cepljenja odjavite in s tem sprostite termin.

Če še nimate izbranega osebnega zdravnika, si ga za časa študija lahko izberete v našem zdravstvenem domu. To lahko uredite pri medicinski sestri, ko boste prišli na cepljenje.

Hvala za razumevanje.
Kolektiv ZDŠ

Sprememba GU Nike Kocijančič Pokorn

Oddelek za pedagogiko in andragogiko