Slovenščina po korakih: Veronika Deseniška

Urednik: Magda Lojk, Matej Klemen, Mateja Lutar
Avtor: Eva Šprager, Karin Marc, Polona Liberšar, Sanja Pirc, Saša Vojtech Poklač
Zgodba o ljubezni med grofom Friderikom II. in Veroniko Deseniško je ena največjih ljubezenskih zgodb v slovenski zgodovini. On je bil sin vplivnega vladarja, ona pa podeželska plemkinja. Njuna ljubezen je bila tako močna, da je nič ni moglo ustaviti. Spoznajte politične igre in ljubezenske odnose, ki so se dogajali v času grofov Celjskih in so vodili v konec te pomembne dinastije. Ob besedilih so tudi naloge, s katerimi lahko preverite razumevanje zgodbe in ponovite besedišče.

Leto izida: 2023

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Jubilejni večer ob 40. obletnici francoske študentske gledališke skupine Les Théâtreux