Italijanska umetnost zgodnje in visoke renesanse: arhitektura in kiparstvo

Avtor: Tine Germ
Učbenik Italijanska umetnost zgodnje in visoke renesanse: arhitektura in kiparstvo je zasnovan skladno s sodobnimi načeli obravnave vsebinskega področja, kar pomeni, da združuje klasični način kronološkega pregleda razvoja renesančne arhitekture in kiparstva s tematskim pristopom, ki posebej izpostavlja ključne vsebine in natančno analizira najpomembnejše spomenike. Razdeljen je na dve veliki enoti: prva je posvečena arhitekturi, druga kiparstvu. Struktura obeh enot je tridelna: uvodni del s tematskimi sklopi, kratek oris razvoja in poglobljena analiza ključnih spomenikov, pri čemer je zaradi večje preglednosti upoštevana še slogovna delitev na zgodnjo in visoko renesanso. Besedilo dopolnjujejo barvne slike, tlorisi in shematizirani prikazi, ki ilustrirajo obravnavanje spomenike in omogočajo lažje razumevanje snovi.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje